Zájem o pojištění storna wellness pobytů roste

Poptávka wellness pobytů ze strany široké veřejnosti v posledních třech letech prudce roste, v posledním roce začínají mít klienti zájem o pojištění storna pobytu. Podle portálu Spa.cz je storno pojištění uzavíráno přibližně k pěti procentům wellness pobytů a předpokládá se, že v budoucnu se bude toto číslo zvyšovat.

Pojištění storna dovolené je běžný produkt cestovních kanceláří, avšak zájem o možnost stornovat krátkodobý pobyt, jakým jsou wellness nebo lázeňské balíčky, projevují klienti až v poslední době. „Nejčastějším důvodem storna wellness pobytů je jednoznačně nemoc účastníků nebo jejich blízkých,“ říká Richard Šipoš z portálu Spa.cz, který se věnuje rezervaci wellness a lázeňských pobytů, a dodává: „To nakonec dokládá i lhůta, kdy lidé nejčastěji pobyty stornují, většinou je to sedm a méně dní před začátkem pobytu.“

Kromě klasických důvodů jako je hospitalizace, nemoc či úmrtí lze pojištění uplatnit také při nečekaných životních událostech jako jsou rozvod, ztráta zaměstnání nebo těhotenství. Cena pojištění storna se odvíjí od ceny pobytu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.