Špindlerův Mlýn se promění v moderní lyžařské středisko alspkého typu

Prestižní, ale pro mnohé „provařené“ a předražené středisko v Krkonoších, přezdívané český Aspen, se během pár let změní k nepoznání. Slovenský miliardář Igor Rattaj, který je šéfem firmy Melida, nového nájemce areálu ve Špindlerově Mlýně, chce ze „Špindlu“ vybudovat moderní středisko alpského typu.

Proměna areálu by měla proběhnout do tří až pěti let a investora přijde na miliardu. Vzniknou zde minimálně čtyři nové lanovky se sjezdovkami, které propojí celý areál tak, že se klient z jedné části dostane bez problémů na lyžích do kterékoli další. Přibudou i další menší lanovky, sjezdovky, přibližovací vleky, podjezdy a cesty.

Středobodem velkolepého projektu bude nové parkoviště u silnice před areálem těsně za labskou přehradou, odkud povedou dvě nové lanovky. Jedna lanovka povede na Hromovku a dál až na Pláň nad Svatým Petrem. Druhá lanovka povede oklikou na odlehlejší Medvědín, který se tak spojí s centrem dnešního střediska ve Svatém Petru. V plánu je i vybudování další lanovky z Medvědína na vzdálenější Mísečky, ale i odtud se lyžař bude moci dostat na lyžích zase zpět do centra.

Na sjezdovky by měly být napojeny i některé páteřní hotely a penziony tak, aby se klient „přímo z postele“ dostal všude na lyžích bez využití skibusů.

Kolem lanovek vzniknou především modré sjezdovky vhodné pro méně zdatné lyžaře, které jsou hodně žádané rodinami s dětmi a velkou částí rekreačních lyžařů, na které se chce nově vzniklý areál zaměřit. Že takzvaní nárazoví lyžaři budou na druhé koleji, se promítne hlavně ve vyšší ceně jednodenních skipasů.

Nové sjezdovky a lanovky teď čeká dlouhý proces schvalování, investor čeká hlavně na to, jak dopadne územní plán. Vzhledem k tomu, že do jeho podoby zasáhli kromě města a vlekařů také správci krkonošského parku, má územní plán velkou šanci, že nakonec projde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.