Praha je devátým nejoblíbenějším turistickým cílem světa

Podle nejnavštěvovanějšího cestovatelského portálu TripAdvisor.com patří Praha do první desítky nejoblíbenějších měst světa. V letošním hodnocení nejoblíbenějších turistických destinací skončila na devátém místě a předběhla i taková města jako je brazilské město Rio de Janeiro, australské Sydney, turecký Istanbul či jihoafrické Kapské město. Turisty láká nejen svými půvaby a historickými klenoty, ale také proto, že je ve srovnání s jinými metropolemi levná.

Do čela letošního žebříčku se dostala Paříž, která loni skončila na čtvrtém místě. New York si udržel druhou pozici a třetí místo patří Londýnu, který loni v anketě zvítězil. Za vítěznou trojicí následuje Řím, Barcelona, Benátky, San Francisco, Florencie, Praha, Sydney, Berlín a Istanbul. V první desítce se umístila jen tři mimoevropská města. Praha si oproti loňsku polepšila o sedm příček a je tak největším skokanem v této skupině. V popředí se však drží dlouhodobě, např. v roce 2008 skončila na 12. příčce.

Praha podle hodnocení turistů za posledních dvacet rozkvetla před očima a stala se skutečnou turistickou destinací světového významu. Podle analytika cestovního ruchu Jaromíra Beránka však bohužel stále neboduje kvalitou, ale spíše cenou.
První pětka bude podle Beránka pro Prahu zřejmě navěky nedobytná, ale mohla by se posunout ještě o příčku či dvě. Limitem jsou zřejmě Benátky, které budou vždy před Prahou – „tedy pokud se nepotopí nebo nezmizí pod nánosem nepořádku“, jak uvedl Beránek.

Cestovatelský portál TripAdvisor.com navštíví každý měsíc více než 200 milionů lidí, kteří napíšou přes 100 milionů hodnocení. Jeho ankety patří v oblasti cestovního ruchu mezi nejsledovanější.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.