Hurá na chalupu! Kde se budete mít jako u babičky?

Chcete si oddechnout od starostí všedního dne, ale netoužíte po davech lidí kolem vás? Užijte si parádní dovolenou ve stylové chalupě, dýchající kouzlem starých časů. V pětici krásných venkovských stavení, jejichž návštěvu vám dnes doporučujeme, najdete dostatek klidu a pohody ve dvou i s celou rodinou. Domácké prostředí, tradiční kuchyně, milí lidé a jedinečná atmosféra. To jsou důvody, proč se do těchto chalup jejich návštěvníci rádi vrací. Buďte mezi nimi i vy.

Rtyně – váš základní tábor v Podkrkonoší

Ideálním výchozím místem pro poznávání kraje, kde začíná Krakonošovo království, je městečko Rtyně v Podkrkonoší. Leží mezi Náchodem a Trutnovem, a když jím budete projíždět, nemůžete minout Růžovou chalupu. Uchvátí vás už na první pohled a po vstupu dovnitř se ocitnete o sto let zpátky.

Růžová chalupa U Šimánků

V Růžové chalupě se ubytujete v jednom ze dvou apartmánů nebo studiu se samostatnými vchody. Součástí každého pokoje je koupelna a plně vybavená kuchyň. Na zahradě si zaplavete v zastřešeném bazénu, dáte si saunu a večer ugrilujete něco dobrého na zub.

Rtyně a její okolí nabízí v létě i v zimě dostatek vyžití každému, kdo sem přijede. Rádi zdoláváte vrcholy? Adršpašské skály jsou téměř na dohled. Chcete se dozvědět něco z historie? Navštivte nedaleké Babiččino údolí nebo zámky Náchod, Opočno a Kuks. Líbí se vám exotická zvířata? Zajeďte si na Safari do Dvora Králové. Nudit se v Podkrkonoší zkrátka nebudete.

Co nejdál od civilizace? Ve Vápenkách končí cesty

Rozlehlé louky a lesy, rázovití obyvatelé a dávné tradice. Vydejte se do Bílých Karpat do vsi Vápenky, zapsané na seznam chráněných vesnických památkových zón. Najdete tam Penzion U Černého potoka s nenapodobitelnou atmosférou, kterou si skvěle užijete v páru, s dětmi i na firemním teambuildingu.

Penzion U Černého potoka Karpaty

 

Někdejší dělnická osada Vápenky se nachází na samém okraji slováckého Horňácka nedaleko hranic se Slovenskem. Dojedete sem z Uherského Hradiště přes Velkou nad Veličkou. Uprostřed rozmanité a nedotčené krajiny si na své přijdou vyznavači toulek přírodou, cyklisté a v zimě samozřejmě i lyžaři. V osadě i okolí stojí za vidění mnoho unikátních staveb, mezi jinými třeba Kuželovský větrný mlýn nebo známá poutní kaple v Blatnici pod svatým Antonínkem.

V Penzionu U Černého potoka najdete pro své objevitelské výpravy (a nejen ty) perfektní zázemí. Vaří tady znamenitě a po celý rok, lůžek na nocleh mají dost, půjčí vám bicykly, uspořádají svatbu, a ke snídani vám klidně nalijí štamprli slivovice.

Cestování časem v Ladových Hrusicích

Když se ocitnete na návsi v rodišti malíře Josefa Lady, jako byste právě vystoupili ze stroje času před dvěma staletími. Až se vzpamatujete ze šoku, zamiřte rovnou ke stavení s číslem popisným 1 a ubytujte se v domě, který prokazatelně pamatuje Marii Terezii na rakousko-uherském trůnu.

Ubytování Hrusice

Penzion U Míly v Hrusicích, vybudovaný v bývalé zemědělské usedlosti, je proslulý svou pohostinností a péčí o hosty. A taky jedinečným dobovým interiérem a vybavením. Kde jinde si poležíte a nahřejete záda na původní starobylé peci jako z pohádky?

V Hrusicích, ležících jen 30 kilometrů od Prahy, se samozřejmě půjdete podívat do muzea Josefa Lady, ale nenechte si ujít ani prohlídku dalších historických budov. Vaši pozornost upoutá kostel, fara, škola nebo Sejkova hospoda, které jakoby vypadly z obrázků slavného malíře.

Do Kozlovic za klapotem mlýna

Už jste někdy byli v klasickém starobylém mlýně, poháněném velikým vodním kolem? Jeden takový stojí v Kozlovicích, je plně funkční a dokonce se tady můžete i ubytovat. V Areálu Na mlýně mají kromě stylových apartmánů také vyhlášený Hostinec U Mlynářky, venkovské muzeum dobových předmětů i sauny a koupele v dubových sudech.

Areál Na mlýně Kozlovice

Nejsnadnější cesta ke Kozlovickému mlýnu vede z Frenštátu pod Radhoštěm. Za svého života sem rád jezdíval hudební skladatel Leoš Janáček a stejně jako kdysi o něj, i o vás se tady postarají jako o vlastního. Ať už přijdete pěšky, přijedete na kole, na motorce nebo autem. V Areálu Na mlýně mají místa dost i na vaši svatbu, oslavu nebo utužování vztahů ve firmě.

 

Kozlovice se nachází na úpatí beskydských hor, díky čemuž tady najdou dostatek vyžití turisté, bikeři, lyžaři, ale i milovníci historie. V blízkém okolí láká k návštěvě třeba středověký hradní komplex Hukvaldy, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nebo muzejní expozice kopřivnické automobilky Tatra.

Romantické výlety ze Sedlece u Mšena

Pískovcová skalní města a nevídané útvary Pokličky, hrad Kokořín, divadlo v přírodě nebo koupaliště z dob první republiky. Na Kokořínsku toho na vás čeká k poznávání opravdu hodně. Vypravte se i vy objevovat tento romantický kraj a jako svůj výchozí bod zvolte Homutův statek v Sedleci u Mšena.

Homutův statek Sedlec u Mšena

V pečlivě zrekonstruovaném památkově chráněném objektu nedaleko Mělníka vznikl domácký penzion, snoubící tradice s moderními designovými prvky. Ubytují vás ve stylově zařízených pokojích či apartmánech vonících dřevem, kde budete spát na postelích, jaké bývaly v jizbách před 100 lety.

Těšit se můžete také na gastronomické radovánky. Základem zdejší kuchyně jsou poctivá česká jídla a potrpí si i na bohaté zdravé snídaně, abyste měli pořádný základ pro vaše výlety do okolí. Z Prahy sem dojedete autem zhruba za 45 minut, takže Homutův statek je ideální destinací pro vaši rodinnou dovolenou, oslavu i firemní akci.

Nechte se unést nezaměnitelným kouzlem vesnických stavení. Zažijete v nich klid a pohodu, tolik kontrastující se všedním shonem města. Bezstarostný oddech na venkově vám prospěje.

Užijte si dovolenou jako u babičky a rezervujte pobyt na www.Hotel.cz.