Láká vás život na zámku? Víme, kde si ho parádně užijete

Překrásně vyzdobené místnosti, postele s nebesy, starožitný nábytek. Také by vás bavilo bydlet na zámku? Vlastní sídlo si asi nekoupíte, ale v těch, do kterých vás zavedeme, zažijete výjimečné okamžiky stejně jako kdysi knížata, komtesky a baroni. Vydejte se do jejich chodeb i komnat a poznejte na vlastní kůži, jaké to je, být zámeckou paní nebo pánem.

Romantika v Šilheřovicích i pro golfové nadšence 

Máte rádi golf? Pak vás nadchne rozlehlé 18jamkové hřiště, vybudované mezi staletými stromy v přírodním parku v Šilheřovicích. Vévodí mu majestátní Zámek Šilheřovice, v jehož prostorách si už nejeden novomanželský pár řekl své “ano”. I vám tady připraví nezapomenutelnou svatbu včetně obřadu, hostiny a scénáře celého slavnostního dne.

Zámek Šilheřovice

 

Čtyři vzájemně propojené prostorné zámecké sály se výborně hodí také na pořádání oslav, firemních školení, banketů či jakýchkoliv jiných společenských akcí. Nachystají vám k nim raut na přání, přiobjednat si můžete ohňostroj, živou hudbu a jiné doplňkové služby.

Přímo v Zámku Šilheřovice, ke kterému z Ostravy. dojedete zhruba za půl hodiny, pro vás mají připravený jeden luxusně zařízený apartmán. Ubytování větších skupin pak zajišťuje nedaleký Hotel Golf s 20 pokoji, apartmánem a vnitřním bazénem. Poznejte malebná zákoutí někdejšího sídla rodu Rotschildů.

Svatba v Opičím sále? Jedině v Dukovanech

Když se řekne Dukovany, asi si jako první vybavíte elektrárnu. V obci nedaleko Třebíče mají ovšem i romantický zámek, rovněž jako stvořený ke vstupu do manželství. Ideální zázemí pro tento životní krok vám poskytnou jeho freskami vyzdobené sály (Opičí a Pantheon), útulné salonky i okolní anglický park.

Zámek Dukovany

 

V jednom z bočních křídel Zámku Dukovany vás ubytují v některém ze stylově zařízených pokojů, ve druhém nově otevřeli zámeckou restauraci. Až vám po dobrém jídle příjemně vytráví, vydejte se na prohlídku prvního patra hlavní budovy. Ukáží vám tam původní zámecké komnaty a poví něco o historii panství.

Okolí Dukovan je plné turistických lákadel. Pokochejte se krajinou z vrcholu jedné z nejstarších moravských rozhleden Babylon nad Kramolínem. Projeďte se parníkem po hladině vodní nádrže Dalešice. Navštivte pivovar, ve kterém Jiří Menzel točil slavné Postřižiny. Nebo si pobyt v Dukovanech naplánujte úplně jinak. Bude to vždycky stát za to.

Oáza klidu a pokoje kousek od centra Prahy

Toužíte po něčem opravdu výjimečném? Dopřejte si báječnou relaxaci těla i mysli v Chateau St. Havel, čtyřhvězdičkovém wellness hotelu v novogotickém zámku uprostřed anglického parku. A kde ho najdete? Možná trošku překvapivě přímo v Praze – Krči.

Chateau St. Havel Praha

 

Čekají na vás nádherně zařízené zámecké pokoje a především skvělé gurmánské zážitky pod taktovkou kuchařského mága Ondřeje Slaniny, jednoho z televizních “Kluků v akci”. Pokrmy vycházející z klasických receptů tady připravují výhradně ze surovin od lokálních pěstitelů a chovatelů, a to převážně v BIO kvalitě.

V Resortu Chateau St. Havel však mají i řadu jiných lákadel. Třeba moderní wellness centrum Infinit s privátními saunami a whirlpooly a bohatou nabídkou klasických i exotických masáží. Trošku prospěšného pohybu si pak užijete na golfovém hřišti v zámeckém parku. Jeho součástí je i ojedinělé odpaliště se čtyřmi greeny, plovoucími na hladině rybníka. Přijeďte si do Krče dokonale odpočinout od starostí všedního dne.

Když luxus, tak v Herálci

Pokud si potrpíte si na soukromí, luxusní prostředí a nadstandardní služby, nenechte si ujít návštěvu pětihvězdičkového boutique hotelu Chateau Herálec uprostřed Vysočiny. Zámecký komplex uvnitř anglického parku stojí jen kousek od Humpolce a díky blízkosti dálnice D1 je tak pohodlně dostupný z Prahy i Brna.

Chateau Herálec

 

V jednom z nejromantičtějších zámků na našem území zažijete, co jste ještě nezažili. Mocný dojem z přepychového interiéru a dechberoucích pokojů vám umocní výtečná zámecká kuchyně i špičkové All Inclusive Wellness&Spa exkluzivní francouzské značky L’OCCITANE. Nachází se v jižním křídle zámku a kromě bazénu, sauny nebo parní lázně si zde vychutnáte unikátní masáže a procedury, blahodárně působící na vaše tělo i duši.

Láká vás relaxace a oddych v Chateau Herálec? Vyberte si některý z tematicky zaměřených pobytových balíčků a nechte se od rána do večera bezstarostně hýčkat zdejším milým personálem. Tip pro majitele vrtulníků: u zámku je heliport, tak si sem můžete i zaletět.

Zámek plný vzrušení a adrenalinu? Uvítá vás v Čechticích

Poznejte “Čechtickou legendu aneb Krvavé tajemství Doroty z Kralovic“ a prožijte jej na vlastní kůži. Kde? V barokním Zámku Čechtice nedaleko Vlašimi. Kromě strašidelné únikové hry ve zdejším sklepení na vás čeká ještě celá spousta dalších aktivit a dobrodružství.

Zámek Čechtice

Nově zrekonstruovaný Zámek Čechtice si oblíbíte nejen pro bohatou nabídku originální zábavy pro dospělé, rodiny s dětmi nebo firemní týmy. Výborně tady vaří, vyspíte se ve stylově zařízených pokojích a uspořádají vám rodinnou oslavu i svatbu. Objednat si můžete i pobytový balíček nebo některou ze zážitkových akcí.

Čechtice leží kousek od D1 a jejich okolí je bohaté na památky a turistické zajímavosti. Na dosah tady máte bájnou horu Blaník, zámky Konopiště a Jemniště nebo hrad Český Šterneberk. Kola na výlet vám na zámku půjčí, tak zkuste pojmout dovolenou jinak a s trochou adrenalinu v krvi.

 

Ať už se vydáte na některý ze zámků za romantikou, tajemnem nebo odpočinkem, přejeme vám, ať se vám pobyt vydaří podle vašich představ.

Váš zámecký pobyt můžete rezervovat na www.Hotel.cz