Neseďte o Velikonocích doma! 5 super tipů na prodloužený víkend

Proč zůstávat celý dlouhý velikonoční víkend doma, kde to je pořád stejné? Vydejte se s partnerem nebo celou rodinou za poznáním, dobrodružstvím, odpočinkem i zábavou. Našli jsme pro vás 5 míst jako stvořených k prožití několika svátečních dnů volna.

Nechte se hýčkat v lesních lázních nad Čeladnou

Horský hotel Čeladenka

Kde si o svátcích nejlépe vyčistíte hlavu od starostí? Uprostřed voňavé přírody Beskyd v Horském hotelu Čeladenka. Dokonale se tady postarají o vaše pohodlí. V unikátním lesním wellness provozují léčebné vodní procedury, sauny i masáže, a až je vyzkoušíte, budete se cítit jako znovuzrození.

Čtyřhvězdičkový hotelový komplex Čeladenka vyrostl nad známým střediskem Čeladná a několik let po sobě se drží na špici v soutěži Hotel roku. Díky ubytování splňujícím nejvyšší nároky na komfort, skvělé restauraci z Maurerova výběru “Grand Restaurant” a službám na top úrovni je hotel vysoce ceněný nejen mezi odborníky, ale především mezi svými hosty.

Na přelomu března a dubna si ve vyšších partiích Beskyd možná ještě i zalyžujete, tak spojte příjemné s užitečným. Objevte jedinečný relax jen pár desítek kilometrů od Ostravy.

Poslední letošní lyžování u Velkých Karlovic

Hotel Babská Velké Karlovice

Když se vydáte do hor ještě o něco dál a výš až na pomezí s Javorníky, narazíte kousek za Velkými Karlovicemi na vesnici Leskové. A dva kilometry nad ní vás uvítá Horský hotel Babská s úchvatným výhledem do údolí. V zimní sezóně je ideálním cílem pro všechny velké i malé milovníky lyžování.

Nenáročné sjezdovky, na kterých si báječně zajezdíte i s dětmi, máte na Babské hned za hotelem. Nahoru vás vyveze vlek a dolů můžete jet klidně až po setmění, protože svah osvětlují výkonné lampy. Na stráních v okolí Velkých Karlovic je v provozu také celá řada dalších lyžařských areálů, vyznavači bílé stopy zase ocení dlouhé kilometry upravených tras po zdejším okolí.

Až se večer vrátíte do Hotelu Babská řádně unavení, čeká na vás odpočinek ve wellness centru s bazénem, finskou saunou a výběrem relaxačních masáží. Ze Vsetína jste tu autem za necelou hodinku, tak si přijeďte ve volnu prodloužit lyžařskou sezonu.

Přivítejte jaro v Milovech

Orea Resort Devět Skal

Jestli bude ještě o Velikonocích sníh, to samozřejmě nikdo neví. Nic vám však nebrání v tom, abyste strávili svátky u Milovického rybníka v Orea Resortu Devět Skal. Sídlí necelých 20 kilometrů severně od Nového Města na Moravě, zaslíbeného běžeckému lyžování.

Uprostřed chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy na vás kromě zimních sportů čeká i spousta jiných zážitků. V rybníku si počátkem jara nejspíš ještě nezaplavete, součástí resortu je však wellness centrum s bazénem a saunou a dopřát si můžete také některou z nabízených masáží.

 Prožijte opravdu veselé Velikonoce v kouzelném kraji řeky Svratky.

Vidly – nejčistější vzduch ve střední Evropě

Horský hotel Vidly

Horská osada Vidly v Jeseníkách je se svou nadmořskou výškou 780 metrů jednou z nejvýše položených obcí u nás. Nikde jinde se nenadechnete tak čistého vzduchu jako tady, na úpatí nejvyšší moravské hory Praděd. A právě uprostřed nedotčené jesenické krajiny stojí Horský hotel Vidly, už od poloviny 19. století hýčkající své hosty.

Ti se zde vždycky dobře najedli, napili a vyspali, ale na rozdíl od vás si dřív nemohli vychutnat báječné chvíle v hotelovém wellness centru. Vedle finské nebo parní sauny a venkovní vířivky nabízí i různé druhy masáží od klasických přes ájuverdskou až po čínskou, baňkování i lávové kameny.

Pohostinnost Horského hotelu Vidly oceníte, i když nejste lyžaři a přijedete mimo zimní sezonu. Vyrazte sem o svátcích i s rodinou a poznejte proslulé lázně Karlova Studánka, mechová jezírka na Rejvízu i město Vrbno pod Pradědem. Nebo si rovnou vyšlápněte až nahoru na Praděd a rozhlédněte se po celé Moravě.

Velikonoční wellness na faře? Zažijte to v Rančířově

Fara Rančířov

Máte rádi tajemnou atmosféru starých domů a zároveň si potrpíte na moderní ubytování a služby na vysoké úrovni? Načerpejte během Velikonoc nové síly ve wellness hotelu Fara v Rančířově, kde se toto všechno podařilo dokonale spojit. Kdo už tady byl, pochvaloval si komfort čtyř hvězdiček, výtečnou kuchyni a také péči milých zaměstnanců.

Chcete se víc hýbat? Využijte pestrou nabídku zdejších sportovišť. Chcete poznávat historii? Zajeďte si do blízké Telče nebo Třebíče.

Když se vydáte autem z Jihlavy po silnici číslo 38 směrem na Moravské Budějovice, nemůžete Rančířov minout. Bývalou faru s hotelovou přístavbou pak najdete uprostřed obce za kostelem. Dopřejte si v srdci Vysočiny báječný velikonoční odpočinek, který má jen jedinou vadu. Nebude se vám chtít zpátky domů.

Nevybrali jste si? Zavítejte na naše webové stránky Hotel.cz a rezervujte pobyt dle Vašeho gusta.

Ať už letošní svátky jara prolenošíte nebo je využijete ke zocelení svého těla, prožijte je pohodově, šťastně a hlavně vesele!