Jarní prázdniny – kam a za kolik Češi jezdí

19.1.2010

Chaty, chalupy a penziony jsou na jarní prázdniny téměř vyprodané, v hotelech zbývá přibližně 50 % volných kapacit. Češi nejčastěji míří do Krkonoš, Jizerských hor a na Šumavu, zájem je také o Alpy.

Týdenní jarní prázdniny, které letos probíhají od 1.2. a v jednotlivých okresech trvají až do 14.3., tradičně táhnou české rodiny na hory. V letošním roce je zatím největší zájem o Krkonoše, následují Jizerské hory, Šumava a Beskydy. Stejná místa poutají pozornost zahraniční klientely, převážně německé a nizozemské. „Vzhledem k letošnímu snížení cen služeb v Polsku očekáváme úbytek polských turistů,“ říká Richard Šipoš z portálu Hory.cz.

V současné době jsou ubytovací kapacity v chatách, chalupách a penzionech převážně vyprodané. O ubytování na horách je mezi rodinami s dětmi největší zájem hlavně na konci února a začátek března. Nejčastěji poptávají penziony a chaty a chalupy, které vyjdou rodinu poměrně levně a kde si rodiny mohou sami vařit. „Rozhodující je kromě ceny také vzdálenost od sjezdovky,“ dodává Richard Šipoš. Menší zájem je zatím o hotely, které jsou obsazeny přibližně z 50 %.

Ceny chat, chalup a penzionů zůstaly stejné jako v loňském roce, průměrná cena za osobu a noc v chatách a chalupách se pohybuje mezi 200 a 400 Kč.

Kromě českých hor vyrážejí Češi na jarní prázdniny také do Alp. „Sledujeme pokles zájmu o poměrně drahé slovenské Tatry, které jsou pro Čechy ve srovnání s Alpami méně atraktivní,“ říká Richard Šipoš z portálu Hory.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hotel.cz, Tiskové zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář