MITON koupil Hotel.cz

Jedna z nejrychleji rostoucích českých internetových firem, MITON, koupila zprostředkovatele nadstandardních ubytovacích služeb Hotel.cz za nezveřejněnou částku. Cílem akvizice je doplnění portfolia v perspektivní oblasti prodeje ubytování přes internet a nové cílení na ubytování pro firmy a zahraniční návštěvníky.

„Koupě Hotel.cz je pro nás strategickou investicí. Přes náš web Turistik.cz najde ubytování zhruba dvacet tisíc lidí ročně, objem lidí ubytovaných přes Hotel.cz je obdobný. To je hlavní důvod, proč jsme se dohodli na koupi“, říká Tomáš Matějček, jeden ze zakladatelů společnosti MITON, a dodává: ,,Domníváme se, že ubytování přes internet je jednou z oblastí, kterou čekají v následujících letech zajímavé změny a silný růst. Postupně bychom chtěli docílit toho, aby přes naše portály vyhledávali ubytování nejen jednotlivci, ale i firemní klientela. Převážně českou klientelu bychom chtěli rozšířit o hosty ze zahraničí.“

Vedle webu Turistik.cz, který je zaměřen spíše na vyhledávání a rezervace ubytování nižší kategorie, by měl web Hotel.cz nabídnout vyhledávání ubytovacích zařízení s lepším standardem. Společnost MITON tak uživatelům internetu zprostředkuje kompletní nabídku on-line ubytování různých kategorií. Hotel.cz projde v následujícím období velkou modernizací.

Podporou v upevňování pozice na trhu s on-line ubytováním je také hotelový rezervační systém Previo, který minulý rok představila dceřiná společnost MITON Previo po několika letech intenzívního vývoje. Je vhodný zejména pro malá a střední ubytovací zařízení a výjimečnost spočívá v jednoduchosti ovládání, přehlednosti a také v příznivé ceně oproti jiným hotelovým systémům. Potenciální host si může přímo v pohodlí domova okamžitě zjistit, zda má vybraný hotel v daném termínu volno a realizovat objednávku, čímž ušetří čas i peníze. Systém objednávku vyřídí automaticky, rozešle potřebná potvrzení a upozorní recepci.

O MITON:

MITON založili v roce 2000 spolužáci ze střední školy – Tomáš Matějček, Ondřej Raška, Milan Zemánek a Michal Jirák. Dnes je MITON společností, která vytváří a provozuje vlastní projekty, jako je například Turistik.cz, Heureka.cz a mnoho dalších, ale poskytuje technologická řešení například pro T-Mobile, NetCentrum, IBM, Soaresekt, Jablonex nebo ZČE. V minulém roce MITON odprodal společnosti NetCentrum jeden z mnoha svých úspěšných projektů – Stahuj.cz. Naopak, mezi jeho investice patřila například koupě značky SrovnaniCen.cz. V minulém roce MITON obsadil třetí místo žebříčku padesáti nejrychleji rostoucích firem ve střední Evropě, sestavovanému společností Deloitte. Firma každoročně zdvojnásobuje tržby a zaměstnává přes 70 lidí.

O HOTEL.CZ:

Akciová společnost HOTEL.CZ byla založena v roce 2004 a záhy včleněna do nadnárodní struktury finanční skupiny APALEX. Převzetím aktivit 3 cestovních serverů se profiluje jako jeden z předních incomingových operátorů na evropském trhu cestovního ruchu se zaměřením na Českou a Slovenskou republiku. Společnost vlastní a provozuje unikátní internetový rezervační systém, který jako jeden z mála dokáže klientům v celém svĕtĕ přiblížit moderní a efektivní formou jak cílovou destinaci, nebo region, tak i konkrétní hotel, či penzion. Společnost HOTEL.CZ se tak díky průmĕrnĕ pěti tisícům unikátních přístupům denně na své webové stránky řadí mezi významné evropské operátory cestovního ruchu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hotel.cz, Tiskové zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář