Nedělní Valentýn přeje romantickému víkendu

Letošní svátek svatého Valentýna vychází na neděli a na zájmu Čechů o romantické víkendové pobyty je to vidět.

Kdo kupuje romantické víkendy

Zájem o víkendové pobyty obecně v posledních dvou letech roste, lidé považují krátkodobé pobyty za efektivnější a většinou z nich chtějí za krátkou dobu vytěžit co nejvíc, přiobjednávají si další procedury apod. Poptávka po víkendových pobytech se zvyšuje hlavně mezi mladší a střední generací, největší obliba je u klientů mezi 35 a 45 lety.

„Mezi mladými je vidět zvýšený zájem právě v období kolem Valentýna“, říká Richard Šipoš z portálu Spa.cz, který se zabývá wellness pobyty a dodává: „Mladší klientela využívá nabídky Last minute a pobyty nakupuje na poslední chvíli, většinou 2 týdny před požadovaným termínem. Valentýnské pobytové balíčky pak nejčastěji objednávají muži těsně před 14. únorem, kteří shánějí dárek na poslední chvíli.“ Starší klientela naopak plánuje dlouhodoběji a pobyty rezervuje přibližně 2 a více měsíců před samotným pobytem.

Kam se jezdí

Mezi nejoblíbenější destinace na valentýnský víkend patří Mariánské Lázně, Poděbrady a Františkovy Lázně. Častými cíli jsou ale i moderní wellness hotely v celé České republice, které nemusejí být v tradičních lázeňských oblastech.

Jaké jsou ceny

Ceny za wellness romantický víkend začínají přibližně na 2 000 Kč za osobu a víkend, průměrná cena pobytů je 3 400 Kč za osobu a víkend. Romantické balíčky většinou obsahují ubytování, polopenzi, vybrané wellness procedury a pozornosti pro zamilované jako víno či sekt na pokoji nebo romantickou večeři.

Příspěvek byl publikován v rubrice Spa.cz, Tiskové zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář