Nejčastěji objednáváme dovolenou v pondělí dopoledne

Letní dovolené Češi nejčastěji plánují o víkendu doma s rodinou a hned v pondělí dopoledne v práci zjišťují detaily a dovolenou objednávají. Vyplývá to z dlouhodobých statistik společnosti HOTEL.CZ, která se specializuje na rezervace ubytování na internetu. Druhým nejsilnějším dnem v týdnu je středa. Víkendové objednávky jsou tradičně slabší. Pondělí a středa se nejsilnějšími dny stávají právě s blížícími se dovolenými.

Nejvíce objednávek se uskuteční mezi 10. a 19. hodnou. Špička začíná v 10 dopoledne a pokračuje přibližně do 13. hodiny. Další nárůst objednávek probíhá po obědě od 15. hodiny až do 19. hodiny.

„Zajímavé jsou pravidelné objednávky mezi 22. a 23. hodinou,“ říká Tomáš Nezdara ze společnosti HOTEL.CZ a dodává: „Jedná se většinou o klienty, kterým se například protáhlo obchodní jednání a shánějí okamžité ubytování co nejblíže místu, kde se právě nacházejí.“ Vyřízení takové objednávky a zajištění ubytování požadované kvality trvá v průměru minutu a půl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hotel.cz, Novinky, Spa.cz, Tiskové zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář