Apartmány s kuchyní lákají cizince i Čechy

20.5.2010  e15.cz  str. 00  Obchod a služby

Návštěvníci Česka a zejména Prahy mají stále ve větší oblibě bydlení v apartmánech mimo hotely. Tedy o typ ubytování, kde si mohou vařit. A to jak cizinci, tak Češi. Vyplývá to z informací ubytovacího portálu Hotel.cz i vyjádření provozovatelů těchto apartmánů.

V loňském roce sice i tento typ ubytování zaznamenal v důsledku krize pokles jako ostatní ubytovací zařízení, letošní sezóna však vypadá podle portálu nadějně. „Více než polovina apartmánů je zamluvená. Přičemž je předpoklad, že Češi budou letošní dovolenou trávit hodně v doma. Tedy i v apartmánech,“ sdělil manažer portálu Tomáš Nezdara.

Průměrná cena apartmánového bydlení se v Praze za noc pohybuje v rozmezí 1500 až 2600 korun. „Ceny apartmánů jsou tak srovnatelné se 4hvězdičkovými hotely,“ říká. Pokud však bydlí pospolu tři a více lidí, cena na osobu klesá. Na reálnou cenu má však podle Nezdary vliv lokalita, sezónní období i aktuální obsazenost ubytovacích zařízení.

Nejčastějšími zákazníky apartmánů jsou pak rodiny a skupiny. „U skupin se velmi často jedná o dámské jízdy nebo pánská loučení se svobodou,“ sdělil Nezdara. Nejčastěji pak míří do apartmánů turisté z Velké Británie.

„Krize srovnala poměr mezi cizími návštěvníky a Čechy. V letošní zimě to bylo tak půl na půl,“ sdělila Miloslava Davidová, manažerka společnosti Davids Apartments, která řídí několik apartmánových center v historické zástavbě Prahy. Krize v minulém roce sice proud návštěvníků zastavila, ale letos se situace lepší. „Zejména se k nám vracejí domácí turisté, kteří už Prahu jednou navštívili,“ sdělila. Možnost vlastního vaření totiž snižuje jejich výdaje. Apartmán až pro tři až šest osob vyjde na 3600 korun.

Společnosti Dejvice Apartments neklesl počet klientů po nástupu krize ani zdaleka tak jako hotelům. „Museli jsme ale samozřejmě snížit ceny, abychom si udrželi konkurenceschopnost vůči hotelovým zařízením,“ sdělila provozovatelka Věra Rydlová. Společnost se orientuje na stálé zákazníky a je proto založena na luxusním a komorním domácím prostředí. „Proto například nebereme turisty na jednu noc,“ sdělila Rydlová. Velkou část klientely tvoří obchodníci, firmy a starší páry. Cena dvou až čtyřlůžkového apartmánu činí aktuálně 2340 korun.

URL| http://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/apartmany-s-kuchyni-lakaji-cizince-i-cechy

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o nás, Zajímavé články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář