Silvestr na Šumavě? Téměř vyprodáno

12.10.2009  cestovani.iDNES.cz  str. 00  Cestování iDNES.cz / Čechy
MF DNES, Markéta Sanalla

Pokud chcete prožít romantický Silvestr na horách, měli byste rychle jednat. Většina nejatraktivnějších pobytů je už nyní zamluvena a zbývají poslední volná místa. Po období zahraničních dovolených se totiž na Šumavu začínají vracet čeští turisté.

“Ty nejatraktivnější chaty jsou plné. Zájemci si je rezervovali už koncem léta. Ačkoli se hovoří o krizi v cestovním ruchu, musím říci, že my to zatím na zimních dovolených a především silvestrovských pobytech nepozorujeme,” říká Pavla Cibochová, vedoucí kanceláře agentury Chata Tour.

Pokud si někdo chce ještě silvestrovský pobyt zajistit, má podle slov Pavly Cibochové už skutečně poslední šanci. “Plné jsou především chaty přímo u sjezdovek a ty, kde je možné pobývat s velkou skupinou lidí. Nějaké menší šumavské chaty ještě volné máme, ale je to podle mého názoru otázka několika dnů než budou také pryč,” míní vedoucí.

“Nejdříve jsou rezervovány chaty a levnější penziony pro větší skupinu lidí. Myslím, že se ještě dají najít místa ve větších hotelech, ale rozhodně radím neotálet,” doporučuje Petra Šindlerová z hotelové rezervační kanceláře Hotel.cz.

“My máme plno už od loňského roku. Velmi často si hosté na Silvestra rezervují pobyt i na konce dalšího roku,” sděluje pracovnice na recepci železnorudského penzionu Bárta.

Podobné zvyklosti potvrzuje Martina Mazánková z kanceláře Česká pohoda. “Silvestr si lidé podle mě nechtějí nechat ujít. Většina pobytů na chatách je už rezervována. Právě teď je ještě poslední šance volné ubytování objednat. Novoročních oslav se finanční krize nedotkla a ve srovnáním s loňským rokem žádný úbytek zájemců nepozorujeme. Přijíždí hlavně hodně Čechů,” konstatuje Pavla Cibochová. O 30 procent více zájemců

Právě zájem tuzemských návštěvníků o zimní pobyt na Šumavě je oproti předchozím obdobím o poznání vyšší. V Železné Rudě a na Špičáku se počet potvrzených objednávek na pobyty v zimní sezoně 2009/10 dokonce zvýšil o deset až třicet procent.

“U nás se na tom podílejí především individuální objednávky české klientely. Kromě tradičně silných termínů, jako je povánoční období a Silvestr, bez problémů zaplníme kapacitu našich dvou hotelů i v období mezi 10. lednem až 15. březnem 2010,” říká Martin Mautner, ředitel hotelů Horizont a Špičák ze sítě Orea Hotels.

Téměř zcela vyprodanou kapacitu má už také ubytovací zařízení v rámci největšího šumavského lyžařského areálu Špičák. “Skoro všech devadesát míst v horských chatách Hanička, Blaženka a Tělocvična máme v době od 16. prosince do 20. března rezervováno. Loni jsme přitom měli téměř čtvrtinu kapacit volných. Takový zájem jako letos nepamatuji několik let,” zdůrazňuje Vladimír Kasík ze společnosti Sport Servis, která areál a zmíněné objekty vlastní.

Špičák všechny svoje ubytovací zařízení před zimní sezonou renovoval. Svou roli v zájmu turistů určitě hraje i jejich poloha přímo u vleků a cena do 250 korun za lůžko pro osobu na jednu noc.

Tuzemští hosté oceňují podle slov Pavly Cibochové také to, že se letos na Šumavě ubytování nezdražovalo.

URL| http://cestovani.idnes.cz/silvestr-na-sumave-temer-vyprodano-d6u-/igcechy.asp?c=A091012_141422_igcechy_tom

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o nás, Zajímavé články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář