Turistů ubývá, vlekaři i hoteliéři začali nabízet slevy

15.3.2010  e15.cz  str. 00  Obchod a služby

S rostoucí teplotou začínají ze zimních středisek mizet návštěvníci. „Podle odhadů hoteliérů byl uplynulý víkend posledním silným víkendem na horách,“ sdělil Tomáš Nezdara z ubytovacího portálu Hotel.cz. Příčinou je, že vyvrcholily jarní prázdniny u nás i v zahraničí.

Vlekaři plánují zastavení provozu až po Velikonocích, a to kvůli dostatku sněhu. S velkým úbytkem lidí ale už dnes zápasí například provozovatelé středočeských areálů. „Lidé z Prahy nevěří, že ještě máme dost sněhu a přestávají jezdit,“ řekl Jan Němeček z Chotouně nedaleko metropole.

Tradiční jarní odliv klientely se snaží vlekaři i ubytovatelé zastavit různými cenovými slevami. „Například v Peci pod Sněžkou lze pořídit dvoulůžkový pokoj s polopenzí v hotelu s bazénem už za necelých 1200 korun. Menší penziony pak snižují cenu pod hranici pěti set korun na osobu a noc,“ upřesňuje Nezdara.

Skiareál Horní domky v oblasti krkonošské Rokytnice nad Jizerou láká na „Skipas zdarma“. A to při zaplacení minimálně dvou noclehů. Vše za tisíc korun. Sdělil to Daniel Janata z místního informačního centra. Některé areály v této oblasti však raději sezonu již ukončily. „Pro menší skiareály, jako jsou Modrá Hvězda, Studenov, byla tato neděle poslední,“ dodal.

V největším českém středisku Špindlerově Mlýně se už o víkendu lyžovalo o dvě stě korun levněji. Dospělý platil za celodenní lyžování 500 korun. Zhruba za stejnou sumu se lyžuje i v Peci pod Sněžkou, ve Skiareálu Lipno na Šumavě či v areálu Černá hora-Janské Lázně. Celodenní permanentky zde zlevnily o sto korun, což je zhruba o 15 procent méně. Ubytovatelé v okolí Černé hory šli ještě níže a „zlevňovali v průměru o 20 až 30 procent“, sdělil zástupce rezortu Petr Hynek.

Na Monínci na jih od Prahy jdou ceny lyžování po polovině března dolů zhruba o třicet procent.

„Tlakem na co nejnižší cenu za ubytování je poznamenána celá zimní sezona,“ upřesnil Nezdara. Ze statistik portálu Hotel.cz vyplývá, že v důsledku toho se ceny za ubytování v malých, kvalitně vybavených chatách do deseti osob dostaly až k průměru kolem 1700 korun za osobu a týden.

URL| http://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/turistu-ubyva-vlekari-i-hotelieri-zacali-nabizet-slevy

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o nás, Zajímavé články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář