Zamilovaní Češi si na Valentýna oblíbili společné pobyty

1.2.2010  financninoviny.cz  str. 00  Zajímavosti
ČTK

Praha – Zamilovaní Češi se při vybírání valentýnských dárků pro své partnery již nespokojí pouze s květinami, kosmetikou či spodním prádlem, ale řada z nich v posledních letech investuje také do společných víkendových pobytů například v lázních. I když popularita svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, v Česku v posledních letech výrazně roste, tržby obchodníků v těchto dnech zdaleka nedosahují takových výšek jako před vánočními či velikonočními svátky.
“Největší nárůst zájmu jsme minulý rok zaznamenali u kategorií ubytování, krátkodobé pobyty, víkendové romantické pobyty a wellness balíčky. Pobyty se stávají celkově nejžádanějším zbožím v tomto období,” sdělil dnes ČTK Tomáš Hodboď ze srovnávače cen Heureka.cz.
Velký zájem o wellness romantické pobyty potvrzuje Richard Šipoš z portálu Spa.cz: “Zájem Čechů o víkendové pobyty je obrovský, zvlášť letos a loni, kdy Valentýn vychází přímo na víkendové dny,” uvedl. Průměrná cena za víkendový pobyt včetně wellness procedur se pohybuje kolem 3400 na osobu. Zamilovaní Češi nejčastěji jezdí do Mariánských Lázní a Poděbrad, přičemž pobytové balíčky nejčastěji objednávají muži těsně před 14. únorem.
Před valentýnským svátkem je podle Hodbodě ale stále největší zájem o parfémy, kosmetické balíčky, dámské a pánské spodní prádlo, erotické zboží a vibrátory. “Obvykle se objednává zboží v hodnotě 1000 až 2000 korun,” podotkl Hodboď.
Podle mluvčí společnosti Tesco Stores ČR Evy Karasové před Valentýnem roste například prodej květin pětinásobně a růžového sektu se prodá dvakrát více než v běžném období. Zamilovaní lidé nakupují hlavně plyšové medvídky se srdíčky, dámské i pánské spodní prádlo či čokoládu. “O tom, že si zamilovaní Valentýna skutečně užívají se vším všudy, každoročně svědčí padesátiprocentní nárůst prodeje kondomů oproti běžnému období v roce. Na žebříčku obliby přitom vedou kondomy s jahodovou vůní,” podotkla Karasová.
Na serveru Aukro.cz se letos k Valentýnu nejvíce nakupuje spodní prádlo a noční košilky, parfémy i šperky. Také v internetových aukcích jsou letos velkým hitem romantické pobyty a víkendy pro zamilované, nejčastěji wellness a lázeňské pobyty. V porovnání s loňským rokem se více prodávají šperky nebo parfémy a voňavky, o něco méně bižuterie a hodinky.
“Kromě těchto valentýnských evergreenů pozorujeme jednoznačně největší nárůst zájmu u produktů z kategorie zdraví, která nabízí prostředky alternativní medicíny, masážní pomůcky, potravinové doplňky a prostředky pro hubnutí a diety,” sdělila ČTK mluvčí Aukro.cz Lenka Hanušová, podle které je letos nárůst prodeje v této kategorii zboží více než dvojnásobný.
Zvyk obdarovávat milovanou bytost v půlce února dárky a přáními přišel do Česka po roce 1989 z anglosaských zemí, kde má tento svátek dlouhou tradici. Podle ní byl ve třetím století Valentin z Terni biskupem, který údajně obdarovával mladé páry pestrými kyticemi ze zahrady. Mučednicky zemřel, protože prý radil římským mužům, aby nechodili do války a raději zůstali doma u svých žen.

URL| http://www.financninoviny.cz/zajimavosti/zpravy/zamilovani-cesi-si-na-valentyna-oblibili-spolecne-pobyty/428998

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o nás, Zajímavé články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář