Češi si letní dovolenou neodpustili, počet rezervací se se zvýšil meziročně o 30%!

Přes ztížené ekonomické podmínky si Češi ani tento rok neodpustili letní dovolenou či relax v lázních. V období letních prázdnin zaznamenal ubytovací portál Hotel.cz meziroční nárůst počtu rezervací o 30 %, specializovaný portál Spa.cz o 15%. Jezdilo se odpočívat opět do tradičních českých lokalit jako je například Lipenská přehrada či Český Ráj, zájemce o odpočinek táhly především dobře vybavené hotely s bazény a vířivkami.

Již za první třetinu roku zaznamenal ubytovací portál Hotel.cz meziroční nárůst počtu objednávek
o 15 %. Největší nápor rezervací byl jako tradičně v první polovině července a na přelomu července a srpna. „Právě v červenci a srpnu stoupla poptávka oproti loňsku o 30 %,“ uvádí Milan Petr z ubytovacího portálu Hotel.cz a dodává: „Letošní letní sezóna byla z hlediska tuzemského cestovního ruchu opravdu nadprůměrná. Dařilo se například i rodinným dovoleným, kterých bylo o 10 % více než loni.“ Vydařenou sezónu potvrzují nejen hotely, ale také wellness zařízení. Portál Spa.cz uvádí nárůst rezervací o 15 %.
Podle dat portálu Hotel.cz byly letos tradičně nejoblíbenější horské destinace, jižní Čechy v okolí Lipenské přehrady, Máchovo jezero a Český ráj. Rušno bylo ale i na jižní Moravě okolo vinných měst, kde nápor vlivem vinných slavností stále trvá. Portál Spa.cz zaznamenal díky stabilně dobrému počasí velký zájem o hotely s venkovními bazény. „Z destinací vzrostl nejvíce zájem o Luhačovice, Karlovu Studánku, Lednici a tradičně Poděbrady,“ říká Richard Šipoš ze Spa.cz.
„Za ideální dovolenou v ČR lze považovat příjemně strávený týden ve čtyřhvězdičkovém hotelu v přírodě, kde po turisticky stráveném dni budou moci návštěvníci zregenerovat v hotelové sauně, bazénu a vířivce,“ říká Milan Petr z Hotel.cz.
Podle dat ubytovacího portálu Hotel.cz trvala průměrná délka tuzemského pobytu letos 3 noci.