Vinobraní plní české hotely přesto, že někde hoteliéři podražili

Poslední statistiky rezervačního portálu Hotel.cz ukazují, že Češi jsou nejen znalci piva, ale i vína a jsou za ním ochotni každý rok cestovat do vyhlášených vinařských oblastí. Hoteliéři v oblastech jako je Lednice či Mikulov mají totiž v září a říjnu plno i přesto, že ceny jsou někdy vyšší, než obvykle.

Po vydařené letní sezóně si někteří hoteliéři nemohou vynachválit i září i říjen. Proti běžnému měsíci vyskočil například počet poptávek o ubytování v oblasti Břeclav o 146 %, v oblasti Lednice o 134 % a zde se zvýšil i průměrný počet ubytovaných osob z 2,4 na 3,6. I hoteliéři v oblasti kolem Mikulova zaznamenali zvýšení počtu poptávek a to o 129 %. Rekord v počtu rezervací hlásí i znojemská oblast.
„Pokud nepočítám letní prázdninové měsíce, které jsou klíčové pro každého hoteliéra, je září a říjen dalším vrcholem pro mnoho hotelů ve vinařských oblastech,“ říká Milan Petr z ubytovacího portálu Hotel.cz a pokračuje: „V září jezdí na vinobraní spíše hosté, kteří jsou citlivější na cenu, v říjnu se počet rezervací většinou o něco sníží, protože hotely podraží“.
Hosté v břeclavské či znojemské oblasti zdražení nezaznamenali, ale v oblasti Lednice se průměrná cena vyšplhala z průměrných 6377,- Kč na říjnových 7 918,-, v Mikulově pak z 3000,- Kč na 3 863,- Kč.
Vinobraní je již druhou pozitivní zprávou pro české hoteliéry. Přes ztížené ekonomické podmínky si Češi totiž ani tento rok neodpustili letní dovolenou či relax v lázních. V období letních prázdnin zaznamenal ubytovací portál Hotel.cz meziroční nárůst počtu rezervací o 30 %, specializovaný portál Spa.cz o 15%.