Zájem o ubytování během volebního víkendu v českých hotelech a lázních raketově vzrostl, ubytovací kapacity jsou téměř vyčerpané

Češi se snaží uniknout vřavě následujícího volebního víkendu a chtějí si užít jedny z posledních teplých dnů. Největší české rezervační portály Hotel.cz a Spa.cz proto hlásí nejen nebývalé rekordně rychlý nárůst objednávek, ale i téměř vyprodané ubytovací kapacity v hotelech a lázních. Dobrou zprávou pro ty, kteří si chtějí užít prodloužený víkend a rádi by i odvolili, je fakt, že svůj hlas lze odevzdat i ve městech, kde sídlí hotely a lázně.

Tento rok oba portály, Hotel.cz i Spa.cz, zaznamenaly 4 x vyšší poptávku po ubytovacích kapacitách v Čechách, než v minulém roce. Největší zájem je o tradiční dovolenkové lokality, jako jsou Luhačovice, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, ale i Poděbrady či Špindlerův Mlýn.
Rekordmanem v objemu objednávek jsou Lázně Luhačovice. Tam Češi projevili dvojnásobný zájem oproti minulému roku. Co se týká rekordů v nárůstu objednávek, pak vedou Mariánské Lázně, které zaznamenaly téměř 6 x větší poptávku, než v minulém roce. 4 x narostl zájem o Františkovy Lázně, Špindlerův Mlýn i o ubytování v Karlově Studánce.
„Čechy láká avizované teplé počasí s teplotami kolem 20 stupňů, takže je logické, že volební víkend nechtějí trávit ve velkých městech. Proto jsou kapacity hotelových a lázeňských zařízení v Čechách na volební víkend již téměř vyčerpány,“ říká Richard Šipoš z lázeňského a wellness portálu Spa.cz.
„Pokud někdo plánuje víkend v tradičních dovolenkových lokalitách, měl by si pospíšit, protože rychlost objednávek je opravdu rekordní. Oproti běžnému týdnu se rychlost objednávání několikanásobně zvýšila. Nezaznamenáváme nějaké významné skoky v cenách, takže nikdo se nemusí bát, že by cena v hotelech či lázních na poslední chvíli nějak vystřelila,“ vysvětluje Milan Petr z rezervačního portálu Hotel.cz.
České hotely a lázně nabízejí všem svým hostům možnost volit, i když nejsou právě přítomni v místě trvalého bydliště. „Ve většině hotelů a lázní mají pro hosty připravený seznam volebních místností v dané lokalitě, takže je možné si užít celý víkend včetně pátku a zároveň jít volit,“ dodává Milan Petr.