5 tipů na výlet za českým pivem

Charakteristická chuť piva a tradice pivovarnictví se táhne dějinami českých zemí jako červená nit. Dlužno poznamenat, že nejen chuť, vůně a říz, ale také dostupnost dělají české pivo českým pivem. Bývaly doby, kdy nad střechy většiny měst čněl pivovarský komín. Dnes najdeme pivovar, byť mini, v neuvěřitelném množství hospod, hospůdek a restaurací. Zajít „na jedno“ a pochutnat si na specialitě nepředstavuje žádný problém.

Konkurence je velká, snad proto restauratéři i hoteliéři nespoléhají pouze na kvalitně ošetřený mok, ale přidávají na dort třešničky v podobě kulinářských speciálů, jakými jsou například zabíjačkové, zvěřinové, řízkové či jiné hody. Rozšiřují svá zařízení o posilovny, wellness centra, bowlingové dráhy i jiná sportoviště.

Pokud hovoříme o pivu, nesmíme zapomenout na relativní novinku: Pivní lázně. Při senzačním odpočinku vychutnáváte pivo doslova a do písmene všemi póry. Nepopiratelný mnohostranný příznivý účinek na tělo i ducha. Kardiovaskulární soustava, imunitní systém, milióny kožních pórů a vůbec celé tělo se tetelí blahem. Výsledkem je celkové uvolnění organizmu a odplavení stresu.

Neuvěřitelné? Přijměte tedy naši pomocnou ruku: Představí vám několik zařízení, jejichž návštěva určitě stojí za hřích. A vězte, že v nabídce našeho portálu nejsou osamocena.

Malý pivovar nabízí velkou pohodu

Historie nedávno zrekonstruovaných prostor Hotelu Malý Pivovar v Klášteře Hradiště nad Jizerou sahá až do poloviny 12. století, kdy zde řád cisterciáků zbudoval klášter. První svědectví o pivovaru podává 2. polovina 16. století. Vyrostl na troskách kláštera společně s renesančním zámkem.

Hotel Malý Pivovar

Zdařilá přestavba do podoby přívětivého čtyřhvězdičkového hotelu zachovala řadu historických prvků, které propůjčují interiérům punc originality. Kromě skvělého ubytování a neméně skvělé gastronomie zde najdete originální bazén ve sloupové síni doplněný vířivkou o průměru 2,8 metru, finskou saunu, pestrou nabídku masáží a, jak jinak v blízkosti pivovaru, pivní lázně. Příjemných čtyřicet minut prožitých v první polovině v koupeli a druhých dvacet minut při odpočinku na lůžku nebo v křeslech. To vše ve společnosti dvou malých místních piv Klášter.

Zkrátka i po krátkém pobytu opustíte Hotel Malý Pivovar znovuzrozeni a nabiti elánem a energií.

Vzhůru do oblak…a nebo na pivo!

Skutečně adrenalinové zážitky připravuje zájemcům Balónový hotel Radešín. Jak název napovídá, jde o výlet horkovzdušným balónem. Skuteční dobrodruzi jistě zvolí noční let na rozdíl od nenapravitelných romantiků, kteří si v balónovém koši uprostřed nebes řeknou to nejdůležitější a nejkrásnější slůvko: “ano”.

Balonový Hotel a pivovar Radešín

Přestavba z roku 2016 připravila nejen komfortní ubytování, ale především prostředí, kde se host cítí jako doma. Vítány jsou rodiny s dětmi i domácími mazlíčky. Balónový hotel a pivovar Radešín myslí na každého. Děti najdou 200 metrů od hotelu hřiště, dospělí pak přímo v areálu pivovar s pivnicí. Můžete posedět u sklenice originálního piva a pozorovat, jak se vaří. Vlastní produkce zahrnuje devět druhů piv a ani jedno nezklame.

 

Areál hotelu je připraven přijmout i větší skupiny. Letní školy, firemní rauty a školení. Blízkost Nového Města na Moravě dává tušit mnoho příležitostí jak k letní, tak zimní turistice.

V Plzni je pivo doma

V rodném městě světoznámého ležáku Pilsner Urquell jste očekáváni moderním Hotel Plzeň nabízí nejen komfortního ubytování doplněného lákavou gastronomií, ale také tematickými pobytovými balíčky pro každého.

Hotel Plzeň

Zamilovaní jistě uvítají soukromí wellness studia okořeněné romantickou večeří pro dva. Odezněla-li již první zamilovanost, přijdou vhod intenzivní společné prožitky. Takové najdou v balíčku obsahujícím návštěvu nedaleké střelnice s možností vyzkoušet palné zbraně. Po střelbě přesun na moderní motokárovou dráhu k adrenalinovým zážitkům za volantem.

Samozřejmě ve městě piva nelze opomenout pivo. Vybaveni pivní mapou Plzně vyrazíte za poznáním starobylého města, jehož historie sahá až k prvním Přemyslovcům. Mimo jiné vás mapa zavede na prohlídku Plzeňského pivovaru zevnitř a návštěvu Pivovarského muzea. To vše završíte ve známé pivnici, kde si budete pivo čepovat sami.

3P – Perfektní pivní procedury

Čtyřhvězdičkový Hotel Sladovna nedaleko Brna plně uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Pohodlné ubytování a příjemné prostředí je ideální pro odhození všech starostí a regeneraci těla i ducha. Hotel posazený do těsného sousedství Pivovaru Černá Hora, jeden z nejstarších českých pivovarů, se neztratí ani mezi dobrými lázeňskými domy. Jeho wellness studio a pivní lázně poskytují skutečně to nejlepší z nejlepšího.

Hotel Sladovna Černá Hora

Vnitřní bazén s masážními tryskami a protiproudem a vířivkou pro šest osob. Saunový svět s několika druhy saun nebo privátní whirlpool. K tomu až nepřeberný výběr z různých druhů masáží a bylinkových koupelí. Tak to je wellness centrum Hotelu Sladovna.

Nemít ve stínu známého pivovaru pivní lázně, tak to by byla ostuda. Speciální pivní koupel v kombinaci s perličkovou lázní a chromoterapií dělá zázraky. K tomu dobře vychlazené nefiltrované pivo obsahující živé kvasnice. Ráj nejen pro milovníky piva, ale pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví.

Žatec – domov našeho zeleného zlata

Vynechat při sledování pivních stop tu nejvýraznější, královské město Žatec, je nepředstavitelné. Bez nadsázky lze tvrdit, že bez žateckého chmele by nebylo českého piva. A kde jinde hledat v Žatci zázemí než v exklusivním Hotelu Zlatý lev  nepopírajícím secesní dobu svého zrodu. Komfortní ubytování podtržené přítomností wellness a spa centra i sálem schopným pojmout jak kongres, tak velkou svatbu.

Hotel Zlatý Lev Žatec

Vstřícný personál připravil pro návštěvníky množství zajímavých pobytových balíčků. Gurmánům prospěje gastronomický pobyt, novomanželům zase svatební noc v luxusním apartmá, motoristé ocení návštěvu autodromu Most. Začínající i pokročilé golfisty nadchne nedaleké 9 – ti jamkové hřiště. Samozřejmostí je odpočinek v hotelovém lázeňském centru.

To nejlepší nakonec: Chmelová pivní lázeň spojená s masáží celého těla včetně vstupu do wellness a spa. Všichni, kteří se chtějí o pivu něco dozvědět, nepochybně zamíří do zábavného komplexu Chrám chmele a piva vybudovaného městem Žatec.

Pokud se vám již sbíhají sliby na jedno orosené, na nic nečekejte a rezervujte si pobyt v místech provoněných chmelem na www.Hotel.cz.