Panenská příroda na dosah ruky. Rezervujte si pobyt v blízkosti národních parků!

Po náročném týdnu v práci není nic lepšího než vyrazit do přírody a nasát novou energii. Kde jinde poznat krásy nedotčené přírody než v národních parcích? V České republice máme parky čtyři a my vám přinášíme výběr těch nejlepších hotelů a penzionů z nich. Odpočinek v klidné přírodě si čas od času zaslouží každý z nás. Nechte se inspirovat…

Národní park Podyjí – odpočinek s příchutí vína

Pestrou mozaiku skalních útvarů, meandry a mimořádné scenérie podél údolí řeky Dyje si naplno užijete v Národním parku Podyjí. Na jeho území a rozhraní vinařské oblasti se v obci Nový Šaldorf – Sedlešovice nachází Penzion U Tří jasanů.Penzion U Tří jasanů, Nový Šaldorf

Ať už jste znalci vína nebo ne, tak vaše srdce zde zaplesá. Penzion je obklopen nepřeberným množstvím sklípků a vinic. Zúčastnit se můžete dokonce řízené degustace, kde se o víně dozvíte vše potřebné.

Penzion se pyšní vlastní cukrárnou, kde si k zákusku budete moci vychutnat čerstvě praženou domácí kávu. K večerní romantice vybízí posezení ve stylové restauraci s krbem.

Jen o pár kilometrů dále na hranici České republiky a Rakouska se nachází čtyřhvězdičkový Hotel Vinice Hnanice. Vyhledáván je zejména cyklisty a milovníky vína. Je totiž zasazen do rozlehlých vinic v obci Hnanice, pomezí řeky Dyje a jedné z nejstarší vinic v republice, Šobes.

Hotel Vinice Hnanice, Hnanice

Opravdoví znalci vína si zde mohou pronajmout vlastní řádek vinice a s láskou pečovat o své víno. Popřípadě se zúčastnit jedné z mnoha degustací.

Podyjí pak přímo vybízí k cyklovýletům. Krajina je rovinatá a snad se odsud nechá dojet do Znojma či na návštěvu Rakouska. Pokud se budete cítit po celodenním shonu unaveni, tak své tělo i duši můžete zrelaxovat v moderním wellness centru. A co jiného vyzkoušet v kraji vína, než vinnou koupel?

Národní park Šumava – v zimě na běžky, v létě na kolo

Ti, kteří rádi tráví svoji dovolenou aktivně, si přijdou na své na Šumavě v hotelu Nova Lake Resort v obci Nová Pec. Stačí si jen vybrat jeden z komfortních apartmánů. Běžecké stopy, stejně jako vyhlášené šumavské turistické stezky jsou vám pak přímo na dosah ruky. Stačí vyjít ze svého apartmánu a vydat se objevovat krásu okolní přírody.

Nova lake resort, Nová Pec

Pokud jste milovníci sjezdového lyžování, tak si zde přijdete na své. Zastávka skibusu do nedalekého Rakouského ski areálu Hochficht, je vzdálena jen několik desítek metrů. Běžkaři zase ocení množství tras v okolí resortu. Večer se pak zahřejete u krbu, kterými jsou vybaveny všechny apartmány.

V létě zde oceníte okolní cyklostezky. Především tu do Nové Pece, která je také vyhledávaným cílem in-line bruslařů.

Národní park Krkonoše – výše už to nejde

Romantická roubenka s ještě romantičtějším jménem – to je Bouda Na Cestě v  Peci pod Sněžkou. Pohodová atmosféra, vůně dřeva, praskající dřevo v krbu a úžasné pohledy do okolí, na to vše se zde připravte.

Bouda Na cestě je ideálním místem pro pobyt s přáteli. K dispozici jsou dvě plně vybavené kuchyně a pokud vám bude počasí přát, tak si své jídlo můžete vychutnat na terase s výhledem na Úpské údolí.

Bouda Na cestě, Pec pod Sněžkou

Nejen v létě si zde přijdete na své. Od boudy totiž jezdí zdarma skibus, který vás doveze do dvou lyžařských areálů – Pece pod Sněžkou a Jánských lázní. Případně stačí nazout běžky a vyrazit přes Portášky na Sněžku. Pokud si budete připadat ztraceni, tak se zeptejte majitelů, ti vám rádi poradí s výletem přímo šitým na míru.  Den pak můžete zakončit v hospůdce za zvuku praskajícího dřeva v krbu.

Pokud se chcete vydat ještě výše k nebesům, hledejte ubytování u pramene LabePůvodní hostinec už zde ale nenajdete. Na jeho místě dnes stojí Hotel Labská Bouda. Ten vám nabízí jedinečnou možnost ubytování v první zóně Krkonošského národního parku. Z oken hotelu si můžete vychutnat pohled do Labského dolu nebo na Sněžku.

Hotel Labská Bouda

Krkonoše nabízí množství zimních i letních aktivit. V zimě máte na výběr od skialpinismu, přes výlety na běžkách, po lezení po zamrzlém vodopádu. Popřípadě se můžete vydat na sjezdovky do pár kilometrů vzdáleného Špindlerova mlýna.

Hotel Labská bouda také nabízí jedinečnou možnost ochutnat pivo vařené přímo z pramenu Bílého Labe. Stačí si v restauraci objednat Paroháče.

Národní park České Švýcarsko – za pískovcovými poklady

Národní park České Švýcarsko je nejmladším z českých národních parků. Na rozloze 7 900 ha nabízí mnoho romantických zákoutí uprostřed rozeklaných pískovcových skal. Nejznámějším skalním útvarem tohoto území je legendární Pravčická brána. 

Dobrým výchozím bodem pro výlety po okolí může být Pension Čítkův mlýn, který se nachází na samotě v obci Šluknov.

Čítkův mlýn, Šluknov

Nejvíce si zde lze užít ticho a klid odlehlé lesní samoty. Okolní krajina je jako stvořená k procházkách po značených turistických trasách a nebo projížďkách na udržovaných cyklostezkách. Na výlet se můžete vypravit i do Německa – hranice jsou od penzionu zhruba 5 km.

Večery můžete trávit v místní restauraci s bohatou nabídkou místních specialit. Při pěkném počasí je možné posedět na venkovní terase.

Pokud se vám některý z nabízených hotelů či penzionů líbil, neváhejte s rezervací. Všechny uvedená ubytovací zařízení najdete na webu Hotel.cz.