Nejlepší je dovolená u vody! Kde je fajn trávit léto v ČR?

Léto pomalu, ale jistě klepe na dveře a vy se můžete připravit na horké a slunné dny. Není lepší místo, kde je strávit než u vody. Pojďte si společně prohlédnout nabídku těch nejlepších hotelů a penzionů, které se nacházejí poblíž vodních nádržích nebo rybníků.

Rezidence Club Canada

Lipno je největší vodní nádrží v Čechách a je obklopenou nádhernou krajinou a přírodou Šumavy. Panoramatický výhled na vodní hladinu a krásný výhled do okolí se nabízí z pokojů Rezidence Club Canada. Hotel se nachází jen desítek kroků od písečné pláže. Pro své hosty má nachystané pohodlné ubytování v moderních apartmánech. Lipno je přímo rájem pro aktivní dovolenou. Okolí je vyhlášenou lokalitou pro cyklisty a in-line bruslaře. Nezáleží, jestli strávíte den lenošením u vody anebo výletem do nedaleké Stezky v korunách stromů, nové síly můžete vždy načerpat v hotelovém wellness. Pro relaxaci lze využít saunu a vířivku.

Penzion Vltavanka

Necelou půl hodiny jízdy od hlavního města Prahy se nachází vodní nádrž Slapy. Ta je vyhledávaná milovníky vodních sportů. Ať už dáváte přednost jachtaření, windsurfingu, rybaření anebo si jen rádi užíváte pohodu u vody, tak byste rozhodně měli zavítat do Penzionu Vltavanka. Ten je skvělým místem pro rodinou dovolenou. Krásný pohled na západ slunce nad vodní hladinou si lze užít z místní restaurace. K příjemně strávenému večeru už jen stačí ochutnat delikatesy z místního grilu nebo udírny.

Orea Resort Santon 

Nedaleko hlavní moravské metropole Brna se nachází Brněnská přehrada, s poetickou přezdívkou Prýgl. Ta je obklopena rozlehlými lesy, které přímo vybízejí k výletům. Prýgl nabízí nepřeberné množství vodních sportů a jeho krásy lze poznat z paluby místního parníku, který jeho vlny brázdí. Ideálním místem, kde si lze užít poklidnou dovolenou v bezprostřední blízkosti této nádrže, je hotel Orea Resort Santon. Ten nabízí moderní pokoje s dech beroucím výhledem na nádhernou vodní scenérii. Příjemnou relaxaci lze zažít v hotelovém wellness, který má ve své nabídce bazén, whirpool a saunový svět. Za památkami Brna stačí nasednou na tramvaj a do půl hodiny se ocitnete v jeho historickém jádru.

Hotel Port

V Čechách by se těžko hledalo známější jezero, než je to Máchovo. Každoročně jeho břehy přilákají návštěvníky ze všech koutů republiky. Ideálním místem, kde vychutnat jeho pravé kouzlo, je Hotel Port. Nejen, že se lze z jeho oken kochat nádherným výhledem, ale klid se nabízí na jeho soukromé pláži přímo před hotelem. Na té se rozhodně nudit nebudete. Můžete se zde užít minigolf, tenis, anebo brázdit vody na půjčené lodičce, katamaránu či šlapadle. Hotel Port nabízí ubytování v luxusních pokojích a disponuje také vlastním wellness zázemí.

Penzion Gaudeo

Vodní nádrž Vranov neboli Moravský jadran, jak bývá často přezdívána, je místem, kde kvalita vody patří k těm nejlepším na našem území. Kromě průzračně čisté vody si zde lze užít úžasný pohled na místní barokní zámek, který se hrdě tyčí na skále nad přehradou. Přímo u břehů přehrady se nachází  Penzion GaudeoTen nabízí ubytování v pohodlně vybavených apartmánech, ze kterých se nabízí krásný výhled do okolní přírody. V hotelové restauraci si můžete vychutnat některou z čerstvě ulovených ryb.

Apartmány Pavlov

Přímo v centru nádherné přírody, jakou je Chráněná krajinná oblast Pálava a její romantické vršky, se nachází apartmány Pavlov. Ty svým hostům nabízejí ubytování plné luxusu, jen několik minut od nádrže Nové mlýny a s okouzlujícím výhledem na Mušovské jezero. Nádheru bělostných Pavlovských vápencových vrchů a vše obklopující vinice lze obdivovat z paluby lodě s neotřelým jménem Věstonická Venuše, která se po hladině Nových mlýnů prohání. Po pohodovém dni u vody nelze lépe strávit večer než jednou z řízených degustací v místních sklepích.

Wellness Hotel Frymburk

V obklopení krás šumavské přírody a na břehu lipenské přehrady se nachází čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Frymburk. Ten kromě snadno dostupného koupání, má pro své klienty připraveno nepřeberné množství zábavy. V jeho interiérech se skrývá aquapark, fitness, squash a bowling. Přímo v hotelu je k vidění více než 30 akvárií, které přibližují život v tropických vodách a mořích. Po náročném dni lze nové síly načerpat v hotelovém wellness, kde si lze odpočinout na jedné z rozličných masáží nebo pobýt v solné jeskyni či saunovém světě. Okolí hotelu je přímo rájem pro cyklistické a turistické výlety. Ve Frymburku si na své rozhodně přijdou i milovníci in-line bruslí.

Už víte, kde budete se svou rodinou trávit léto vy? Inspiroval váš náš výběr hotelů u vody? Na nic nečekejte a rezervujte si svůj pobyt na stránkách Hotel.cz!