Šlápněte do pedálů! Kde si užijete dovolenou na kole?

Dovolená na kole je ideální kombinací aktivního odpočinku a poznání. Perfektní zázemí s bezprostřední péčí vám zajistí v zařízeních certifikovaných značkou Cyklisté vítáni. Certifikované hotely a penziony vám tak včetně kvalitního ubytování poskytnou i řadu doplňkových služeb, které mimo jiné zahrnují i uzamykatelné prostory a nářadí pro vaše kola, speciální stravování i možnost vyprání oblečení. Představme si několik hotelů a penzionů oblíbených destinací, které cykloturistickým nadšencům nabídnou tu nejlepší možnou péči.

Novohradské hory – pro cyklisty jako stvořené

Novohradsko je oblíbenou turistickou oblastí jižních Čech. Zázemí vám zajistí Club Penzion Kamínek, kde si v prostorách bývalé hájovny užijete příjemný pobyt. Penzion vám v rámci nabídky ubytování pro cyklisty poskytne úschovnu kol a potřebné vybavení pro jejich drobné opravy i mytí. Do okolních lokalit známých řadou rybníků, malebných vesnic, překrásné přírody a památek se můžete vydat po rovinatých cyklotrasách. Zajímavé trasy nabízí Nové Hrady v rámci několika cykloturistických okruhů, které vás zavedou k zapomenutým místům nedotčené přírody Novohradských hor, Stropnické pahorkatiny i Třeboňské pánve, k turisty vyhledávané tvrzi Cuknštejn i romantickému parku Terčino údolí s ojedinělým umělým vodopádem. Po návratu se zde odreagujete ve vlastním wellness.

Aktivní dovolená na Plzeňsku

Cykloturistickým nadšencům cestujícím v prostředí plzeňského Tachova poskytne příjemné ubytování Penzion Dvůr Krasíkov. Cyklistům nabídne útulné zázemí, uzamykatelnou úschovnu kol, možnost vyprání oblečení, vydatné snídaně i cenné tipy na výlety po okolí. Mimo základních ustanovení certifikace nabízí penzion i službu přepravy kol a zavazadel, cestovní balíčky a možnost zapůjčení samotného kola. Penzion sídlí v části obce Krasíkov zvané Kokašice, odkud vás místní cyklotrasa zavede k bezdružickému zámku na návrší, k baroknímu kostelu Nanebevzetí Panny Marie i za krásami místní přírody.

Když se sport snoubí s uměním v srdci Beskyd

Komfortní a moderní ubytování vám poskytne sportovně založený resort Sport art centrum, zasazený do okouzlující přírody Beskyd v obci Prostřední Bečva. Resort leží ve východní části Radhošťské hornatiny a Vsetínských vrchů. Ty přímo vybízejí k vyjížďkám na horských kolech. Po místních cyklotrasách se vydáte za řadou historických památek okolních měst i za typickými valašskými dřevěnicemi rozptýlenými v údolích Radhoště. Cyklocentrum, které je součástí resortu, nabízí cyklistům špičkové zázemí a veškeré služby včetně samotné půjčovny kol.

Památky a cyklistika jdou dohromady

Náchodská minulost k nám promlouvá především skrze místní hrady a zámky. Výhled na zámek okresního města Náchod se nabízí z oken Hotelu Bonato, nacházejícího se v klidné přírodě nedaleko centra. Cyklistům nabídne příjemné zázemí na cestách, úschovnu kol i prostředky k jejich mytí a případným opravám. Místní cykloturistické trasy vás povedou krajinou česko-polského pomezí, kde narazíte na řadu významných památek. Cestou vás nemine expozice významných rodáků Náchodska, situovaná v rodném domě Aloise Jiráska v Hronově, která vypravuje o životech i tvorbě místních literárních osobností. Polská strana nabídne skanzen lidové architektury, Národní park Góry Stolowe nebo lázeňské město Kudowa Zdrój.

Pátrání po klenotech jižní Moravy

Vínem provoněná atmosféra Lednicko-valtického areálu láká návštěvníky z nejrůznějších krajů. Venkovské sídlo Villa Daniela vám zde připraví pohodlné ubytování. V rámci poznání okolních krás z pedálů vašeho kola vám nabídne veškerou potřebnou péči. Místní prostředí křižuje množství cykloturistických tras, klikatících se až za rakouské hranice. Oblíbené Lichtenštejnské stezky vás provedou historickými momenty známého knížecího rodu. Jedna z nejkrásnějších cyklotras moravského regionu, vedoucí z Valtic do Lednice, představuje nejznámější památky a lokality včetně klasicistního zámečku Belvedér, sousoší U Tří Grácií, významných lednických rybníků i samotného lednického parku.

Přišli jste si na své? Neváhejte si svůj pobyt zarezervovat na stránkách Hotel.cz!