Cestujte s dětmi bez starostí! Tipy na nejlepší baby friendly hotely v ČR

Klidný pobyt v hotelu a cestování s dětmi se na první pohled zdají jako dvě neslučitelná témata. Nicméně v dnešní době již není neobvyklé, že se i rodiče s malými dětmi vydávají na dovolenou po České i Slovenské republice a využívají společně služeb rodinných hotelů. Podívejte se s námi na to, jaké hotely budou pro vaši rodinu nejlepší volbou.

 

Hledáme-li ubytování, které uspokojí potřeby všech rodinných příslušníků, měli bychom se orientovat dle klasifikace Baby friendly. Tuto známku dostávají hotely, jež jsou přátelské k dětem a nabízejí služby a produkty, které mohou využít rodiny s dětmi.
Hotely s tímto označením zjednodušují orientaci klientů v široké nabídce ubytování
a garantují svým hostům bezproblémový pobyt splňující specifické požadavky na ubytování s dětmi.

V portfoliu jejich služeb najdeme aktivity a služby pro děti všech věkových kategorií: hlídání dětí, hřiště, dětské kluby s možností využití tvůrčích aktivit, brouzdaliště, dětské bazény či menu přizpůsobené chutím našich nejmenších.

Vybrané hotely dnes již nabízí služby a vybavení i pro ty opravdu nejmladší děti a jejich rodičům tak odpadá starost s náročným balením všech potřebných propriet. Tyto nabídky mnohdy dodávají maminkám a tatínkům kuráž a chuť na dovolenou vůbec vyrazit.

Plánujete-li rodinnou dovolenou a prozatím jste nenašli ten správný hotel, vybrali jsme pro vás několik osvědčených míst, které splňují vysoké nároky označení Baby friendly.

Lipno Lake resort

Rekreační oblast Lipno vám jistě nemusíme představovat. Oblíbená destinace v jižních Čechách nabízí v zimních měsících využití nejdelší bruslařské dráhy na světě či moderních lyžařských středisek. V létě návštěvníky lákají krásné pláže a hustá síť cyklostezek.

Lipno Lake resort je umístěn přímo na břehu vodní nádrže a nabízí ubytování v luxusních apartmánech s výhledem na lipenské jezero. Jejich součástí je i plně vybavená kuchyň
a komfort pro malé strávníky je tak zaručen. Část apartmánů je přímo vybavena pro pobyt s dětmi.


V areálu resortu je jim též k dispozici velké dětské hřiště, dětský koutek, sportoviště, kluziště a minigolf. Zábavu zajistí i maskot resortu, jezerní skřítek Wítek.
V bezprostřední blízkosti resortu můžete navštívit stezku v korunách stromů, dvě bobové dráhy či dva akvaparky.


Wellness hotel Babylon

Návštěva Liberce by nebyla kompletní bez návštěvy známého Wellness Hotelu Babylon.

V tomto zábavním komplexu si oblíbenou aktivitu vybere opravdu každý, ať už dává přednost relaxaci a koupání v aquaparku, interaktivnímu dobrodružství v labyrintu či zábavě v lunaparku, na bowlingu nebo 4D kině.

Čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Babylon je umístěn v centru Liberce a je součástí zmíněného zábavního komplexu. Pod označením Family nabízí pokoje určené pro rodiny s dětmi. Jejich součástí jsou dětské postýlky, přebalovací pult, elektronické chůvičky či dětská kosmetika. V restauraci je pro děti připraveno dětské menu a lze zde též ohřát i vlastní dětské pokrmy.
V hotelovém animačním klubu na děti čekají výtvarné aktivity, deskové hry a hračky.

Babyhotel Karolínka


Tento komorní rodinný hotel umístěný v srdci Národního parku Podyjí vybízí k návštěvě s dětmi již svým jménem. Vybírat můžete ze sedmi tématicky laděných pokojů jako např. pokoj pro námořníky, víly nebo indiány.

V hotelu ve Vranově nad Dyjí si lze též zapůjčit veškeré dětské vybavení od kočárku přes lahvičky, dudlíky až po látkové pleny. Najdete zde též wellness s vyhřívaným bazénem a brouzdalištěm, venkovní bazén, infrasaunu, dětskou hernu a hřiště, u kterého rodiče mohou využít venkovního grilování.

V Babyhotelu Karolínka myslí i na zábavu pro nejmenší a nabízí tématické pobyty v období Velikonoc nebo pálení čarodějnic.

Nedaleko od hotelu mohou hosté navštívit rakouský přírodní park Geras, prohlédnout si zblízka znojemské podzemí nebo zjistit, kde řádila Závist v pohádce Nesmrtelná teta na zámku ve Vranově nad Dyjí.

Hotel Savannah deluxe

V oblasti jižní Moravy v Hatích u Znojma najdeme skvěle hodnocený luxusní Hotel Savannah deluxe nabízející pobyty i těm nejnáročnějším klientům.

Rodiče mohou relaxovat v hotelovém wellness & spa centru s nabídkou ajurvédských masáží od vyškolených terapeutů ze Srí Lanky.
Využijí-li služby hlídání dětí, mohu si večer užít i v hotelovém casinu. Místní restaurace nabízí kromě mezinárodní též srílanskou a veganskou kuchyni.

Dětem se zde jistě bude líbit rozmanitý animační program, vybavený dětský koutek a herna, výtvarná dílna či minidisco.

V bezprostřední blízkosti hotelu se nachází zábavní park Merlinův dětský svět a Dino park. Jen kousek po překročení rakouských hranic můžete navštívit funkční historický větrný mlýn či projít naučnou dětskou stezku v Národním Parku Thaytal.

Doufáme, že při plánování pobytu s vašimi ratolestmi vám naše tipy přijdou vhod. Pro větší výběr hotelů v celé České republice navštivte webové stránky Hotel.cz.