Které hotelové restaurace vám přinesou nevšední zážitek?

Pohodlné ubytování a služby restaurace jakoby šly ruku v ruce a za výbornou kuchyní tak nemusíte daleko. Některé hotely a penziony však mimo příjemného prostředí k pobytu skrývají i hotové kulinářské zážitky a my vám dnes přinášíme jedinečné tipy na hotely, z jejichž podniků odejdete nejen sytí, ale i o gastronomický zážitek bohatší.

Restaurace Hotelu Lanterna připravuje pokrmy v souladu s životním prostředím a zakládá si tak na užívání čerstvých surovin přímo z valašského regionu. Ten je kuchyní v přípravě pokrmů samotnou inspirací a okusíte zde tak především krajové recepty oblasti Velkých Karlovic, kde hotel sídlí. Mistrovská díla šéfkuchaře si vychutnáte ve vedlejší zážitkové restauraci. Prožitek doplní degustace vín za asistence sommeliera v moderně zařízeném prostředí a překrásný výhled do okolní krajiny.

Kromě perfektního kulinářského zážitku se můžete ubytovat v některém z nadstandardně vybavených pokojů a nebo využít služeb místního wellness centra L-Spa. Co říkáte, nezní to jako báječná dovolená?

Hotel Lanterna, Velké Karlovice

Jedinečný gastronomický zážitek nabízí restaurace Zámečku Petrovice v Petrovicích u  Karviné. Místní šéfkuchař pracuje s často opomíjenými místními surovinami a vyžívá se v zjednodušování české kuchyně, avšak v jejím moderním pojetí. Navštívit můžete i exkluzivní vinotéku nebo jedinečný rytířský sál, ideální k pořádání oslav nebo vinných degustací.

Po dobrém obědu či večeři není nic příjemnějšího než odpočinek v zámeckých pokojích, kde si zajisté budete připadat jako princ nebo princezna. Ubytování uspokojí i ty nejnároční hosty.

Zámeček Petrovice, Petrovice u Karviné

V útulném prostředí restaurace penzionu Bílý Mlýn, situovaném na okraji přehrady v Liberci, jsou pokrmy připravovány na základě domácích tradic. Při přípravě jsou používány vysoce kvalitní sezónní a lokální suroviny. Společně s reprezentativními prostory je penzion perfektním místem k pořádání večírků a společenských akcí za prvotřídního servisu.

Pokud toužíte po doteku Francie či středomořského pobřeží, není nic jednoduššího než vyrazit do Liberce a strávit pár dní pobytem ve Ville Bílý Mlýn. Domů se vám určitě chtít nebude.Villa Bílý Mlýn, Liberec

Šťavnatý steak si vychutnáte v restauraci penzionu Angus Farm. Penzion se nachází v plzeňské Mileči a svůj důraz klade především na přípravu a kvalitu zpracování. Pokrmy jsou připravovány z oblíbeného hovězího masa plemene Angus. V restauraci ochutnáte i její prvotřídní tataráky, hovězí žebra nebo vynikající burgery. To vše si užijete za degustace výtečných vín z vlastního vinného sklípku.

Penzion nabízí ubytování v rustikálním stylu nedaleko Plzně. Útulné pokoje lákají k odpočinku a vy si zde budete připadat jak při návštěvě u babičky.

Angus Farm, Mileč

Tímto pro tentokrát naše pátrání po nejlepších chutích v českých luzích a hájích zakončíme. Doufáme, že po přečtení máte chuť nejen na skvělé jídlo, ale také chuť zažít něco netradičního.

 Na nic nečekejte a rezervujte si svůj gurmánský pobyt na stránkách Hotel.cz ještě dnes!