Skončilo léto, začaly Vánoce. Hoteliéři se připravují na svátky.

Po skončení letních prázdnin se již hotely plní rezervacemi pro období konce roku. Klienti mají zájem zejména o pobytové vánoční balíčky či o pobyty přes Silvestr. Nejčastějšími hosty jsou senioři.

Vánoční pobyty jsou každým rokem oblíbenější, ale stále více klientů si dopřává dovolenou právě v období svátků.

vanocni-pobyty-s-hotel.cz

“Nejlepší čas pro rezervaci je skutečně v těchto dnech, protože hotely mají ještě relativně dost volných kapacit.”, říká Radka Fučíková z největšího českého rezervačního portálu Hotel.cz. Mezi nejpoptávanější lokality patří lázeňská města jako Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Karlovy Vary a horské destinace v Beskydech, Krkonoších a na Šumavě. Hosté také často míří do Prahy či do Olomouce a to zejména v období adventu, kdy se konají vánoční trhy.

Nejčastěji pobyty mimo své domovy vyhledávají senioři. Jejich poptávky činí zhruba 70% ze všech přijatých rezervací. U těchto klientů není výjimkou, že často cestují sami. Další početnou skupinou hostů, kteří vyhledávají ubytování jsou rodiny se staršími dětmi. Tito klienti zpravidla vybírají delší pobyty v horských oblastech a oslavu Vánoc a konce spojují s lyžováním.

Mezi nejvíce oblíbené pobyty patří pobyty spojené s wellness a lázeňskými procedurami v Mariánských a Františkových Lázních.

“Klienti vyhledávají i klasické ubytování bez balíčku. Většinou ale trvají na tom, aby byla v hotelu podávána štědrovečerní večeře. V tomto jsou čeští klienti specifičtí – trvají na tradicích, i když jsou mimo domov.” říká Radka Fučíková z rezervačního portálu pro  ubytování Hotel.cz

Pobyty zpravidla trvají od 3 dnů až po týden. Někteří klienti si  pobyt prodlouží tak, aby na hotelu mohli strávit i silvestrovský večer.