Načerpejte noblesu a lesk v hotelech s prvorepublikovou atmosférou

Již tento víkend oslavíme výročí 100 let od založení československé republiky. Státní svátek v roce 2018 sice vychází na neděli a tak na nás nečeká prodloužený víkend, ale i tak si můžeme oslavy užít stylově. Vzpomínkové akce se budou konat po celé republice a vy si v průběhu víkendu můžete užít návrat do starých časů při pobytu v některém z hotelů z naší nabídky.

Vybrali jsme pro vás hotely, které doslova dýchají historií a přenesou vás do doby první republiky.

U Beránka v Náchodě

Mimořádný zážitek vás čeká v Náchodě v Královehradeckém kraji, kde je pro vaše komfortní ubytování připraven v historickém centru města  Hotel U Beránka. Tento hotel má za sebou více než stoletou historií a může se pochlubit mimo jiné i tím, že v jeho prezidentském apartmánu byl ubytován v roce 1926 první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk a v roce 2011 zde bydlel první prezident České republiky Václav Havel.

Pokoje i interiéry hotelu jsou zařízeny ve stylu první republiky a cítit se tu budete opravdu jako doma.

Pro příležitost oslav 28. října si pro hosty připravil místní šéfkuchař speciální prvorepublikové menu. Pokud do Náchoda zavítáte v jiné datum než 28.října můžete si také pochutnat na delikatesách v restauraci či kavárně. Hned vedle hotelu se nachází divadlo, takže je možné si pobyt zpříjemnit i kulturním zážitkem.

Hotel U Beránka, Náchod

 

Ostrov pohody a stylu v Nymburku

Příjemný návrat do noblesních časů nabízí i Hotel Ostrov v Nymburku ve Středočeském kraji. Budova hotelu zde stojí od roku 1922 a byla navržena architektem Antonínem Engelem v empírovém stylu. Ubytování je možné v klasických pokojích či v  luxusním pokoji Junior Deluxe.

Hotel Ostrov, Nymburk

 

Monopol na zážitky v Teplicích

V Teplicích v Ústeckém kraji se nachází stylový Hotel Pivovar Monopol, který by určitě neměl uniknout vaši pozornosti. Doporučujeme už jenom pro ochutnání místního skvělého piva. Přespání je potom možné v některém z přepychových pokojů. Hotel prošel v letech 2012 – 2014 nákladnou a byl mu navrácen jeho prvorepublikový lesk a neoblesa. Ostatně při návštěvě to můžete posoudit sami. Pro výjimečný víkend ve dvou  je možné si zajistit pobytový balíček s vůní chmele či s gurmánskými zážitky v místní pivovarské restauraci.

Dáma mezi brněnskými hotely

Jedete na výlet do Brna a chcete bydlet stylově? Rezervujte si ubytování v Hotelu Slavia v centru města. Hotel se právem pyšní přezdívkou “dáma mezi brněnskými hotely”. Historie budovy sahá na počátek 20. století a jedná se o prokazatelně první český hotel na území Brna. Již na počátku svého působení byl hotel znám široko daleko pro své nadstandardní služby a nejinak je tomu i v současnosti.

Pro umocnění prvorepublikového zážitku nabízí hotel ubytování na speciálním zážitkovém apartmánu, kde si opravdu budete připadat jako na počátku století – ochotná obsluha, hořící krb, jídlo servírované v privátním salonku na talířích zakrytých stříbrnými gloš…zkrátka pohoda.

V Hotelu Slavia vás zkrátka čekají jedinečně a neopakovatelné zážitky nejen 28.října.

Hotel Slavia, Brno

 

Na počátku byla továrníkova vila

Letohrádek sv. Vojtěch se nachází v obci Počátky v srdci Vysočiny a to, co zde na vás čeká je opravdu jedinečné. Na místě, kde se letohrádek nacházel stával již od roku 1562 mlýn zvaný Fáčkův. Potí zde byla továrna na zpracování textilu a továrníkův dům. Od roku 2008 prošla budově rekonstrukcí a nyní je z ní reprezentativní sídlo, kde můžete prožít romantické chvilky jako z filmů pro pamětníky.

Kromě tematických pokojů pojmenovaných po slavných osobnostech éry první republiky si můžete návštěvu zpříjemnit návštěvou výstavy rekvizit a artefaktů z oblíbené pohádky Tři oříšky pro Popelku, které sídlí přímo v budově Letohrádku.

O odpočinek se postará místní wellness centrum s infrasaunou či bylinkovou lázní.

Letohrádek sv. Vojtěch, Počátky

 

Bílá perla Luhačovic

Na závěr tu máme bonbonek z lázeňského města Luhačovice. Funkcionalistickou perlu – Boutique Hotel Radun. Jedná se o stavbu z roku 1928, která  je součástí luhačovické Bílé čtvrti a je zařazena do projektu Slavné vily.

Hotel září do kolí svou jasně bílou fasádou a zve nejen v příjemnému posezení v restauraci Republika, ale i k ubytování v pokojích, která se pyšní jmény jako Svoboda, Štěstí či Meditace. Pokoje i interiéry hotelu jsou vyzdobeny živými květy a pro pohodlí hostů zde personál dělá opravdu maximum.

Zajímavostí je, že zde svůj pobyt trávila i prvorepubliková hvězda Nataša Gollová.

Přijeďte se do Luhačovic přesvědčit na vlastní kůži.Boutique Hotel Radun

 

Ať už budete trávit sváteční den jakkoli, věříme, že si poslední říjnový víkend užijete naplno. Hotely s provorepublikovým puncem je možné rezervovat celoročně a pokud budete potřebovat se trošku schovat před moderním uspěchaným světem, jsme tu pro vás. Stačí si vybrat z naší nabídky na stránkách Hotel.cz a pak kontaktovat naši zákaznickou linku +420 222 539 539. Najdeme vám ubytování podle vašich představ.