Jaké destinace budou trendy v roce 2019?

Pokud jste v polovině ledna zjistili, že ještě nevíte, kde strávíte letošní letní dovolenou, pojďte se s námi podívat na přehled těch lokalit, které budou letos v České republice nejvíce navštěvované. Ne každý touží trávit letní volné dny u moře. A dovolené v Česku se vrací do módy!

Ať už zvolíte týdenní dovolenou a nebo jenom krátký víkendový pobyt, nezapomeňte si termín rezervovat v dostatečném předstihu! Pobyty v těch nejlepších destinacích bývají totiž zcela obsazené i více jak půl roku dopředu.

Jižní Morava – ráj na zemi

Jižní Morava je fenomén, který láká na dovolenou turisty nejen z České republiky, ale i ze sousedního Rakouska či Slovenska. Na relativně malém území je zde nashromážděno vše, co si člověk může pro ideální dovolenou přát. Na rozlehlý rovinatých pláních jsou zde kilometry vinic, na kterých se rodí vynikající moravská vína, malé vesničky vypadají malebně, jak z pohádkové knížky, a večer si lze užít ve sklípku neobyčejnou zábavu u sklenky něčeho dobrého za doprovodu cimbálové muziky.

Velmi oblíbenou částí Moravy je Lednicko-valtický areál, který je od roku 1996 zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Na své si zde přijdou zejména rodiny s dětmi. Místní rovina také svádí k tomu zapůjčit si jízdní kolo a projet se po některé z místních cyklostezek.

Návštěvníky určitě nezklame ani nedaleký Mikulov, kterému vévodí rozsáhlý areál zámku se spletitými sklepy.

Zajímavou a velmi populární akcí jsou každoroční mandloňové slavnosti v Hustopečích. Ochutnat zde můžete nejen speciality z mandlí, ale i výjimečně dobré víno. Navíc romantická procházka mandloňovým sadem může být zážitkem, který si jen tak někde neužijete.

Na jižní Moravě se nachází velké množství ubytovacích zařízení od luxusních hotelů s wellness až po rodinné apartmány, které zaručují maximální soukromí.

TIP Hotel.cz: Skvělou rodinnou dovolenou i můžete užít v ubytovacím komplexu Bukovanský mlýn, který se nachází jen pár kilometrů od Hodonína.

Třeboňsko – romantika mezi rybníky

Pokud vám láká jihočeská zvlněná krajina a chcete si užít západ slunce nad některým z rybníků dosytosti, neváhejte a vyrazte na Třeboňsko. Tato oblast jižních Čech nabízí perfektní terén pro nenáročnou cyklistickou dovolenou. Navíc si díky místním lázním můžete dopřát i příjemný odpočinek. Léčí se zde zejména pohybový aparát, a to za pomoci rašeliny, které se těží v lesích okolo městě Třeboně.

V samotné Třeboni najdete zámek rodu Schwarzenbergů a nebo jejich hrobku umístěnou na hrázi známého rybníka Svět. Mlsné jazýčky mohou v některé místních restaurací okusit i netradiční úpravy tradičního třeboňského kapra. O sladkou tečku na závěr se postarají romantické kavárny v zámeckém parku nebo na malebném náměstí.

Na výlet se z Třeboně můžete vydat například do nedalekého Jindřichova Hradce s překrásným zámkem a nebo do Nových Hradů, které vás jistě zaujmou nádherným přírodním parkem.

TIP Hotel.cz: Komfortní a pohodlné ubytování nabízí Apartmány Šupina, které se nachází přímo v historickém centru Třeboně.

 

Dolní Morava – všechny zážitky na jednom místě

Velmi žádaná turistická oblast se nachází na rozmezí Pardubického a Olomouckého kraje. Srdcem oblasti je relaxační a sportovní resort, který se rozkládá kolem známého Wellness Hotelu Vista. Kromě něj se zde nachází i několik penzionů, chat i srubů. Každý si tak může zvolit, jaký typ ubytování je zrovna pro něj ten pravý.

Turisté zde mohou objevovat krásu Jeseníků a Orlických hor, a to jak  v letní sezóně, tak i v sezóně zimní. Dominantou komplexu je Stezka v korunách stromů, která zde byla otevřena v roce 2015. Nachází se na svazích hory Slamník a nabízí úchvatné výhledy do okolní krajiny. Výhled z nadmořské výšky 1116 m si užijí návštěvníci všech věkových kategorií. 

O sportovní vyžití a možnosti trávení volného času tu není nouze. Dětem zajistí zábavu v resortu animační programy a dospělí si zas mohou užít nerušenou pohodu ve wellness. Dolní Morava nabízí zkrátka dovolenou se vším všudy.

 

Broumovsko – duchovní rozměr krajiny

Klidnější a spíše duchovněji zaměřenou dovolenou nabízí region Broumovska. Tento ještě donedávna pozapomenutý kraj se pomalu, ale jistě probouzí k životu a láká k návštěvě návštěvníky nejen z České republiky, ale především ze sousedního Polska. Ti sem nejčastěji jezdí obdivovat skalní útvary do Adršpašských, Teplických či Broumovských skalních měst.

Doporučujeme návštěvu Broumovska plánovat mimo období polských prázdnin a státních svátků, protože právě v tyto dny zde často dochází k dopravním kolapsům a u vstupů do skal se tvoří i hodinové fronty.

Kromě přírodních výtvorů i zajímavostí můžete na Broumovsku obdivovat i památky architektonické. Zejména se jedná o dva významné kláštery, které v minulosti měly pro rozvoj oblasti velký vliv. Jde o barokní klášter v Broumově a klášter v Polici nad Metují. Zajímavostí, která jistě stojí za vidění je kopie Turínského plátna, která je vystavena v refektáři broumovského kláštera.

TIP Hotel.cz: Příjemné ubytování na samotě najdete v ubytovacím zařízení Green Valley ve Stárkově.

 

Pokud jste načerpali inspiraci a už se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou, nezapomeňte si rezervovat pobyt na Hotel.cz.